هر پیشرفتی حاصل آرزوست*

 

اگه یادتون باشه، یه باری توی وبلاگ قبلی ام گفته بودم، دیگه آرزویی ندارم، و این بی آرزویی به این معنی نبود که به هر چی تا حالا میخواستم رسیدم، بلکه به این معنی بود که خسته شدم از اینکه به آرزوهام نمی رسم و رسما از آرزومند بودن استعفا داده بودم. و میدونم که چندتایی از ماها که اون موقع توی وبلاگامون خیلی می نوشتیم و دور همی داشتیم هر روز، همین کارو کرده بودیم و بی خیال آرزوهامون شده بودیم. و حتما شما هم میدونید که آدم وقتی به اینجا می رسه، زندگیش بیش از پیش بی رنگ و رو میشه، بی انگیزه میشه، و کم کم تلاش کردن، امیدوار بودن و مهمتر از اون ایمان داشتن رو از یاد میبره. باید بگم با اینکه بی آرزویی من از وبلاگ قبلی به این وبلاگ هم نقل مکان کرده بود، اما عکس پروفایلم نشون میده که توی ناخودآگاهم همچنان منتظر یه معجزه بودم، که من و آرزوهام دوباره به هم برگردیم. 

* خدا رو شکر می کنم، که خوندن این جمله از کتابی که توی پست پیش راجع بهش توضیح داده بودم، داره باعث میشه که، آرزوهامو از توی گنجه بکشم بیرون، گرد و غبار رو ازشون پاک کنم، و یکی یکی بچینمشون روی طاقچه تا هر روز چشمم بهشون بیفته و با درسهایی که به تازگی یاد گرفتم، دوباره برای رسیدن به آرزوهام تلاش کنم، این دفعه اما امیدوارترم و میدونم که در کنار امیدواری باید ایمان داشته باشم به قدرتی که قراره من و آرزوهام رو به هم برسونه. 

لامارک _ گیاه شناس و زیست شناس فرانسوی قرن 19_ مدعی است: پرندگان به این دلیل پرواز نمی کنند که بال دارند، بلکه از آن رو بال دارند که آرزومند پرواز بوده اند. یعنی پرواز حاصل فشار "نیروی آرزو" است. 

مطمئنم که همه ما، قدرت ترس، تردید، خشم، کینه، اضطزاب و نفرت رو در زندگی تجربه کردیم، من دارم تلاش میکنم که به تخیل و آرزو هم فرصت قدرت نمایی بدم، حتی اگر چیزی به دست نیارم، مطمئنا چیزی از دست نخواهم داد. قدم اول برای این کار، انتخاب یک آرزوی درست است، به این معنی که آرزوی ما صدمه ای به دیگران نزند، بعد از آن هم پیروی از شهود و فعال نگه داشتن ایمان، به قدرتی که ما را به خواسته هایمان می رساند. البته این بازی قواعد و قوانینی داره که باید آگاهانه رعایتش کرد. من با تکرار این جمله «یک خوشی غیرمنتظره پیش می آید تا آرزوی به ظاهر محالم هم اکنون بر آورده شود» شروع کردم به تمرین و یادگیری. باشد که آرزوهایم برایم یک جفت بال برای پرواز به ارمغان بیاورند.

راستی، یادتون هست، تقریبا دو هفته پیش یه پستی نوشته بودم، و دعا کرده بودم که اگر ایمانی هست، برگرده، به گمانم ایمان از دست رفته ام داره کم کم برمیگرده. 

/ 4 نظر / 22 بازدید
یاس

رسیدن به بعضی از ارزوها واقعا محاله ژولی . لذت بردم از این پست اما واقعیت اینه که من ارزوهای من دست نیافتنی بودند از این جهت که واقعا هر چی هم تلاش کنم نمیتونم بدستشون بیارم متاسفانه.

پرین

حق الهی من نمی تواند از من گرفته شود . خواست خدا برای من در منتهای کمال است و پایداار و استوار. این یه جمله دیگه از کتابه که من خیلی دوسش دارم.... امیدوارم دونه دونه ارزوهات با ایمان فعالت از بهترین راه ممکن برآورده بشه [لبخند][لبخند][قلب][گل]

anemone

سلام ژولی عزیز من حسابی از این پستت انرژی مثبت گرفتم. یه عالمه مرسی!!![لبخند] امیدوارم هرکجا که هستی زیبا و پر آرزو زندگی کنی.

anemone

oopsیادم رفت توی نظر قبلیم بنویسم که من واقعا دلم می خواد یه قسمتی از این پستت رو بذارم تو وبم امیدوارم دلخور نشی[ناراحت] به هرهال اگه این کارم ناراحتت کرد بهم بگو که بلافاصله اون پست رو حذفش کنم.