خداحافظی با 93

 

در آخرین فرصت های باقیمانده از سالی که بار سفرش را بسته است، فقط خدا را سپاس می گویم، به خاطر تمام نعمت هایی که در این یک سال بر من ارزانی داشته است. به خاطر سلامتی ام، به خاطر داشتن پدر و مادری مهربان و دلسوز که همیشه پشتیبانم بوده اند و در تمام سختی ها و مشکلات حمایتم کرده اند، به خاطر برادرم که حضورش در خانه ما به حد کفایت شادی آفرین است. به خاطر داشتن سرپناهی که با همه کوچک و معمولی بودنش، پر است از احساس امنیت و اطمینان و آرامش. به خاطر اینکه شغلی دارم و با اینکه سخت کار می کنم، اما خیالم راحت است که در آمدم اگرچه ناچیز اما حلال حلال است و برکت دارد. به خاطر داشتن روابط خانوادگی و رفت و آمد های فامیلی، آن هم در عصری که آدم ها به راحتی می توانند، با یک کلیک از احوالات هم با خبر شوند، به خاطر اینکه به جای لایک کردن عکس عزیزانم و فرستادن آیکن بوس و بغل، می توانم به گرمی در آغوش بگیرمشان و روی ماهشان را ببوسم. به خاطر داشتن دوستانی که تعدادشان اگرچه به انگشت های دو دست نمی رسد، اما همیشه در لحظه های نیاز همراه و یاورم بوده اند. به خاطر رسیدن به خواسته ها و آرزوهایم در سالی که گذشت. به خاطر تمام کردن برخی کارهای نیمه تمامم. به خاطر هر دلیلی که باعث خندیدن و شاد شدنم بود و به خاطر اینکه توانایی این را دارم که هر جا لازم دیدم، اشکی بریزم، بی خجالت و بی سرزنش.

خدا را سپاس می گویم، به خاطر اینکه هنوز می توانم لذت ببرم، از دیدن گل ها، از شنیدن صدای پرنده ها در آغاز روز، از وزیدن نسیم، از گرمای مطبوع خورشید، از دیدن غروب، از شنیدن بانگ اذان، از راه رفتن روی برگ های خزان زده، از درست کردن آدم برفی _ اگر برفی ببارد _ و . . .

به خاطر اینکه هنوز غمگین می شوم، از دیدن پسرک ها و دخترک های دستفروش، از دیدن پیرمردهایی که از سر اجبار مجبورند کار کنند، از دیدن راننده تاکسی خسته ای که پشت فرمان اتومبیل خوابش برده است، از دیدن پدری که شرمنده دخترش می شود، از دیدن مادری که به خاطر فرزندش دست از آرزوهایش کشیده است، به خاطر اینکه هنوز بی تفاوت نشده ام و بی عدالتی ها و بی انصافی ها آزارم میدهد.

خدا را سپاس می گویم، به خاطر انسان های خوبی که سر راهم قرار می دهد، کسانی که می توانم از آنها کلی کارهای خوب یاد بگیرم و حضورشان در زندگی ام باعث تقویت کردن نقاط قوت و بهبود بخشیدن نقاط ضعفم می شود، آدم هایی که برایم تبدیل به انگیزه هایی بسیار قوی می شوند، برای انسان بودن، برای بهتر شدن و بهتر بودن.

خدا را سپاس می گویم، به خاطر تمام بهانه های کوچکی که خوشحالم می کند، به خاطر اینکه می توانم خوشبختی های کوچک زندگی ام را ببینم و قدرشان را بدانم.

خدا را سپاس می گویم، به خاطر اینکه در سالی که گذشت، به من و عزیزانم عمری داد که بتوانیم در کنار هم و با هم باشیم، و از لحظه ها خاطره بسازیم و لذت ببریم.

و در نهایت خدا را سپاس می گویم به خاطر زیباترین اتفاقی که تا به حال در زندگی ام رخ داده است، اینکه در بهترین روزهای جوانی ام به من فرصت عاشق شدن داد، عشقی که به موازات هر غم، هزاران شادی و در ازای هر اشک، هزاران لبخند و در پاداش هر رنج، دنیا دنیا آرامش برایم به همراه داشت، عشقی که با وجود فراز و فرودهای بسیارش باعث رشدم شد و از من کسی را ساخت، که اینک هستم.

در آخرین ساعت های سال 93، به پشت سرم که نگاه می کنم، فقط خوبی ها را می بینم، فقط موفقیت ها و پیشرفت ها را می بینم، فقط زیبایی ها را می بینم، فقط بخشش ها، گذشت ها، فداکاری ها، فقط دوستی ها را می بینم. اگر دلخوری، ناراحتی، کدورت، زخم یا شکستی باشد، در آخرین دقایق سال دفنشان می کنم و می سپارمشان به گذشته ها، حالم را با امیدها و آرزوهای تازه همراه می کنم تا آینده ای سرشار از اعجاب را ملاقات کنم. از طبیعت و کائنات و خالق آنها، می خواهم همانند سال گذشته، مرا و عزیزانم را در حلقه انرژی های مثبت و موثر قرار دهند و 94 را سالی مبارک مقدر نمایند.

امیدوارم سال 1394 برای شما دوستان عزیزم نیز، مبارک باشد، و سالی باشد که در آن به تمام خواسته هایتان برسید. امیدوارم سال جدید، برای همه سرشار از بهترین ها باشد.

 

/ 9 نظر / 13 بازدید
سهیرا

چقدر خوب نوشتی. و چه خوب که یادمون آوردی چه چیزهای خوبی داریم و چون جلوی چشممونه از دیدنش ناتوانیم. مرسی از این یادآوری و خوشحالم که منم خیلی چیزها از همین نوع هم باری شکر دارم و هم برای نگاه به جلو و سال آینده. امید و انگیزه وارد شدن به سال نو! نوروز 94 بر تو هم مبارک و خواشتنی هایت دست یافتنی.

سارا

چقده این پست قشنگ بود پر بود از حرفتی ارامش بخش که ادم کمی که فکر میکنه میبینه اره کنار سختی ها و درد ها و رنج ها هنوز کلی خوبی هست.اره هست. ژولیت تو همیشه پر از حس خوبی.پر از ارامش.ارزو میکنم همیشه همین جور باشی و هیچ چیز این حس های درونتو ازت نگیره :-*بهترین هارو برات میخوام چون تو همیشه قدر بهترین هارو میدونی بس که سرشار از خوبی هستی :-*

پینو

الهی فدای بزرگی روحت بشم الهی قربون این نگاه عمیق بشم سال نو مبارک عزیزترینم

محدثه

عزیزممم ژولیتِ مثبت و خوش قلبو مهربون عیدت مبارک! چقدر حرفاتو دوست داشتم

یاس

عزیزم عیدت مبارک باشه . سالی سرشار از شادی و سلامتی و خوشبختی در کنار عزیزانت رو برات آرزومندم

عسل

ژولیت بعد از مدتها اومدم اینجا :) سال نو مبارک

عسل

من از اون وبلاگ قبلیت که فیل ت ر شد میخوندمت عزیزم :) نمیدونم من رو یادت میاد یانه

عسل

اوهووووووووم :) خود خودشم :) خوشحالم :)

مرمر

هوووووووووووم چه حس خووووبی داد این متنت به من[قلب] سال نو مبارک سال خوب وخوشی داشته باشی عزیییزم من وبلاگ قبلیتو میخوووندم تازه پیدات کردم